Zmiana dostawcy prądu dla firm

Choć wielu przedsiębiorców szuka oszczędności, często zwracają się w tych poszukiwaniach w niewłaściwą stroChoć wielu przedsiębiorców szuka oszczędności, często zwracają się w tych poszukiwaniach w niewłaściwą stronę. Zmiana dostawcy surowców lub redukcja personelu to właśnie jedne z takich przykładów. Często przekłada się to na obniżenie standardu produkcji lub usług. Tymczasem okazuje się że dobrym sposobem na oszczędności, które nie wpływają negatywnie na jakość, jest zmiana firmy, która sprzedaje prąd dla firm.

Dlaczego warto zmienić dostawcę?
Podstawowym powodem zmiany dostawcy są warunki ekonomiczne. Jeżeli ktoś może sprawić, że będziemy płacić taniej za energię elektryczną, dlaczego nie mielibyśmy skorzystać z jego propozycji? Tymczasem wielu przedsiębiorców obawia się takiej zmiany, zastanawiając się, czy nowy sprzedawca nie będzie przypadkiem bardziej zawodny, niż firma, z którą współpracują od lat. Wiele firm nadal podpisuje umowy z producentami energii, którzy są jednocześnie operatorami sieci. Kiedyś nie było innego wyboru, więc niektórzy szefowie firm nawet nie zdają sobie sprawy z tego, że dziś mogliby zmienić dostawcę prądu.
Jako że na rynku funkcjonuje obecne wiele firm zajmujących się dystrybucją energii, możliwości są spore. Za atrakcyjnością tej oferty może przemawiać fakt, że wśród sprzedawców pojawili się również zagraniczni inwestorzy, reprezentujące jedne z największych europejskich koncernów energetycznych.

Do czego porównać zmianę dostawcy?
Zmianę dostawcy oferującego prąd dla firm zwykło się porównywać do zmiany operatora telefonii komórkowej. Chodziło przede wszystkim o to, żeby pokazać jak błaha jest to sprawa. Jednak nie jest to najlepsze porównanie, ponieważ przy zmianie operatora komórkowego nasze urządzenia mobilne łączą się z dnia na dzień z nadajnikami innej firmy i korzystają z innej sieci. Zasięg może więc być różny, a stabilność połączenia może się wahać. W przypadku zmiany sprzedawcy energii elektrycznej sytuacja wygląda zupełnie inaczej. W praktyce nie zmienia się producent energii. Ma on monopol na produkcję na swoim obszarze, więc nasz nowy sprzedawca również musi od niego tą energię kupować. Mamy więc zapewniony przesył, który odbywa się po tej samej sieci energetycznej, co do tej pory.

Może Ci się również spodoba