Zakup gazu dla firmy – co zawrzeć w zapytaniu ofertowym?

Ogrzewanie gazowe cieszy się coraz większą popularnością zarówno wśród przedsiębiorców, jak i właścicieli gospodarstw domowych. Jest to godna polecenia alternatywa dla opalania węglem. Dlaczego warto postawić na takie rozwiązanie i o czym należy pamiętać, kupując gaz dla firmy?

Dlaczego warto zdecydować się na ogrzewanie gazowe dla firmy?

Zaletą ogrzewania gazowego z pewnością jest to, że korzysta się z bezobsługowego kotła gazowego, a jedynym obowiązkiem staje się sprawdzanie stanu kotła raz do roku. Tak naprawdę to po uruchomieniu instalacji praktycznie nie trzeba się nią zajmować, gdyż działa ona sama. W razie potrzeby można jedynie regulować parametry pracy samej instalacji grzewczej w celu zoptymalizowania temperatury kotła. Zaletą tego rozwiązania jest także większy komfort, ochrona środowiska oraz redukcja emisji szkodliwych substancji do atmosfery. Dodatkowym plusem jest oszczędność miejsca i czasu, gdyż nie ma potrzeby gromadzenia opału.

Zakup gazu dla firmy – co zawrzeć w zapytaniu ofertowym?

Decydując się na zakup gazu ziemnego dla firmy, należy zawrzeć w zapytaniu ofertowym do sprzedawcy gazu kilka najistotniejszych informacji. Chodzi tutaj o informacje na temat aktualnej taryfy, miejsca i liczb przyłączy gazu w firmie, rodzaju pobieranego gazu, mocy umownej, zużycia gazu w skali roku (na podstawie danych historycznych czy też prognoz) i o termin obowiązywania bieżącej umowy z dostawcą. Podanie informacji na temat rodzaju pobieranego gazu jest bardzo istotne, gdyż różnią się one wartością opałową oraz ciepłem spalania. Trzeba także pamiętać o tym, że bardzo często kotły i pozostałe elementy sieci gazowej dopasowane są do konkretnego rodzaju gazu. Co ciekawe, możliwe jest połączenie zapotrzebowania na energię z ofertą dual fuel, która obejmuje dostarczanie przez jednego dostawcę zarówno energii elektrycznej, jak i gazu do firmy. Takim oto sposobem możliwe jest obniżenie ceny pakietu. Ponadto jest to znacznie wygodniejsze, gdyż opłacać trzeba wówczas tylko jedną fakturę.

Może Ci się również spodoba