Taryfa C22b jako tańsza alternatywa dla C21

Wiele osób nie wie, z jakiej taryfy prądu korzysta. Okazuje się, że spora liczba ludzi właśnie przez to przepłaca. Warto dowiedzieć się więcej na temat alternatywnych taryf energii i zastanowić się, co opłaca się bardziej.

O taryfie C22b

Taryfy C2x dzielą się na C21, C22a i C22b. Skierowane są do przedsiębiorstw korzystających z sieci niskiego napięcia (powyżej 40 kW). Gdy moc umowna jest niższa niż 40 kW, wówczas klientów przypisuje się do taryf C1x. Taryfa C22b to taryfa dwustrefowa ze zmienną ceną prądu. Dobę dzieli się na dzień (6.00 – 21.00) i noc (21.00-6.00). Na tej podstawie ustala się koszt energii – w pierwszej strefie płacimy więcej, w drugiej mniej. Cena nie jest jednak zależna od pory roku. Taryfa C22b to ciekawe rozwiązanie dla przedsiębiorców, którzy pracują nocą. Dzięki zmiennej cenie mogą sporo zaoszczędzić i zdecydowanie zwiększyć swój zysk bez dokonywania znaczących zmian.

Jak zmienić taryfę prądu na C22b?

Po podjęciu decyzji o zmianie taryfy warto dowiedzieć się, jak to zrobić. Najlepiej w tym celu udać się do siedziby firmy, z którą ma się podpisaną umowę albo wykonać telefon do konsultanta. Przed poczynieniem jakichkolwiek kroków warto dokładnie sprawdzić wszelkie warunki. Wiele firm zastrzega prawo do zmiany taryfy jedynie po upłynięciu czasu obowiązywania aktualnej umowy. W przypadku niespełnienia warunków mogą zostać nałożone na klienta wysokie kary.

Jeśli oprócz taryfy chcemy również zmienić dostawcę energii, wystarczy zapoznać się z aktualnymi cennikami poszczególnych firm. Formalności załatwia za nas nowy sprzedawca, dlatego nie ma czym się martwić. Sama procedura nie jest skomplikowana. Jej przebieg zależy jednak od tego, czy zmieniamy sprzedawcę po raz pierwszy czy po raz kolejny. Jeśli chodzi o dokonanie wyboru najlepszej oferty C22b, ciekawym sposobem jest posiłkowanie się internetowymi porównywarkami cen prądu. Nie warto przepłacać, skoro decydując się na skorzystanie z usług tańszej firmy można zaoszczędzić nawet kilkaset złotych rocznie.

Może Ci się również spodoba