Przy zmianie dostawcy prądu może być wymagana modernizacja układu pomiarowego

Większość osób zdaje sobie sprawę z tego, że możliwe jest zmienienie swojego dotychczasowego dostawcy, ale nie każdy jednak wie, jak wygląda to w praktyce. Nie wiąże się to jednak z jakimikolwiek niedogodnościami, a zmiana sprzedawcy jest darmowa. Jak zatem jej dokonać?

Jak zmienić dotychczasowego dostawcę prądu?

Wbrew pozorom zmiana dotychczasowego dostawcy prądu nie jest skomplikowaną procedurą. Tym bardziej, że dzięki udzieleniu nowemu sprzedawcy swojego pełnomocnictwa, zajmuje się on wszelkimi formalnościami w imieniu klienta. Cały proces zmiany dostawcy przebiega zatem sprawnie i szybko. Nie trzeba także martwić się tym, że dojdzie do przerwy w dostawie energii elektrycznej. Pierwszym krokiem do zmiany sprzedawcy prądu jest oczywiście przejrzenie dostępnych na rynku ofert i wybranie nowego dostawcy. Kolejnym krokiem jest skontaktowanie się z doradcą i wybranie atrakcyjnej dla siebie oferty. Bardzo ważne jest to, aby oferta została dopasowana do indywidualnych potrzeb klienta, dzięki czemu rzeczywiście zmiana dostawcy będzie opłacalna i zagwarantuje uzyskanie oczekiwanych oszczędności w postaci mniejszych rachunków za prąd. Kolejnym krokiem jest sprawdzenie dostosowania liczników pomiarowych do wymogów TPA. Czasami konieczna jest modernizacja układu pomiarowego. Po zaakceptowaniu warunków oferty, możliwe jest przejście do podpisania umowy sprzedaży energii elektrycznej. Warto tutaj od razu zaznaczyć, że wypełnieniem umowy może bezproblemowo zająć się dla klienta doradca. Po podpisaniu umowy, wszelkimi formalnościami zajmuje się w imieniu klienta nowy dostawca prądu pod warunkiem, że zostało popisane pełnomocnictwo do rozwiązania umowy z poprzednim sprzedawcą. Oprócz tego konieczne są jeszcze pełnomocnictwo do zawarcia umowy na usługi dystrybucji z OSD i pełnomocnictwo do dokonania zgłoszenia zmiany sprzedawcy. Oczywiście przygotowaniem takich dokumentów zajmuje się doradca.

Przy zmianie dostawcy prądu może być wymagana modernizacja układu pomiarowego

Przy zmianie dostawcy prądu konieczne jest sprawdzenie przez nowego sprzedawcę dostosowania licznika klienta do wymogów TPA. Doradca musi określić, do jakiej sieci jest przyłączony posiadany przez klienta układ pomiarowy. Jeśli odbiorca przyłączony jest do sieci wysokiego lub średniego napięcia, to konieczne jest przystosowanie licznika do wymogów TPA. W przypadku odbiorców przyłączonych do sieci niskiego napięcia takiej konieczności nie ma.

Możesz również polubić…