Fotowoltaika dofinansowanie – czy warto?

Zastanawiasz się czy warto inwestować w fotowoltaikę? A może już dawno podjąłeś decyzje w tej sprawie, jednak Twoja sytuacja finansowa nie pozwala Ci na realizacje swojego celu? Przeczytaj poniższy artykuł, a pomożemy Ci podjąć dalsze kroki!

Czy warto zainwestować w fotowoltaikę?

Inflacja w Polsce zdecydowanie nie daje za wygraną i drożyznę widujemy już tak na prawdę w każdym aspekcie naszego codziennego życia, na przykład w kontekście stacji paliw, sklepów spożywczych czy chociażby opłat za prąd. Warto wspomnieć, że ceny prądu są przerażające zarówno w kontekście domów jednorodzinnych, jak i w przypadku firm. Przedsiębiorcy również muszą liczyć się nawet z kilkakrotnymi podwyżkami, które oczywiście mogą odbić się na późniejszych wzrostach cen usług, które oferują bądź produktów, które sprzedają. 

W przypadku tak ogromnych kosztów, wiele osób prywatnych oraz firm szuka alternatywy, która pomaga zaoszczędzić pieniądze, nawet w tak trudnych czasach. Zdecydowanie taką alternatywą można określić inwestycje w fotowoltaikę. Dzięki panelom słonecznym możemy zredukować swoje rachunki za prąd nawet o kilkadziesiąt procent. Oprócz samych oszczędności, warto wspomnieć o tym, że odnawialne źródła energii to rozwiązanie, które znacznie wspiera środowisko i naszą planetę. Więcej na: https://eon.pl/dla-domu/portal-o-odnawialnych-zrodlach-energii/energia-ze-slonca/fotowoltaika-dotacje

fotowoltaika dofinansowanie

Dofinansowania związane z fotowoltaiką

Wielu osobom montaż paneli fotowoltaicznych kojarzy się z ogromnymi kosztami i inwestycją, na którą większość gospodarstw nie może sobie pozwolić. Jak się jednak okazuje, koszt tej inwestycji można znacznie zredukować poprzez skorzystanie z jednego z programów, które oferują dofinansowania na ten cel. Szczególnie popularnym programem dla osób zainteresowanych fotowoltaika jest tak zwany „Mój Prąd” – program dotacji do fotowoltaiki przygotowany przez nasz rząd, z bardzo korzystnymi zmianami dla prosumentów. Co ciekawe, w tegorocznej edycji programu Mój Prąd dofinansowanie do fotowoltaiki wynosi aż 6000 zł, a do magazynu energii – 16 000 zł. Warto również udać się do swojego Urzędu Gminy, w którym można poznać znacznie więcej szczegółów i dowiedzieć się, czy nie występują jakieś lokalne dofinansowania, które mogłyby być dla nas jeszcze bardziej korzystne, aby jak najwięcej pieniędzy zaoszczędzić. 

Nie zwlekaj, to już najwyższy czas aby obniżyć swoje rachunki za prąd!

Możesz również polubić…