Energia dla domu w postaci instalacji solarnych

Mieszkając w domkach letniskowych i wiejskich często spotykamy się z tym samym problemem: zaopatrzeniem w energię elektryczną oraz jej kosztem. Zużycie energii elektrycznej w prywatnym domu, w wiejskim domu lub w przedsiębiorstwie znacznie się różni. Chcesz mieć autonomiczne zasilanie, a nawet skorzystać z „zielonej taryfy”? Warto wybrać optymalne panele słoneczne właśnie do swoich warunków. O ile w przeszłości mieszkańcy domków letniskowych korzystali głównie z generatorów na olej napędowy i benzynę, o tyle w ostatnich latach wyraźnie wzrosło zainteresowanie kolektorami słonecznymi.

Dlaczego warto kupić panele słoneczne do swojego domu?

Przewaga modułów solarnych nad innymi źródłami energii jest w tym przypadku w pełni oczywista:

  • Osiągnięto w pełni autonomiczne oświetlenie – wszystkie korzyści cywilizacyjne stają się dostępne nawet dla osób żyjących na odludziu;
  • Brak miesięcznych wydatków na paliwo, ciągły hałas, spaliny i duże ryzyko pożaru (jak w przypadku generatorów dieslowskich i benzynowych)
  • Łatwość serwisowania systemu – nasi specjaliści sami opracowują projekt, instalują urządzenia i dbają o ich dalszą konserwację)
  • Szybki montaż – dostęp do energii elektrycznej będzie możliwy w najkrótszym czasie;
  • Długa żywotność (elektrownia słoneczna dla domów może służyć 20-30 lat).

Dzięki instalacji paneli słonecznych, w swoim domu możesz zawsze korzystać z lodówki, komputera, odkurzacza, bojlera i wielu innych urządzeń gospodarstwa domowego. Energia dla domu pozyskana w ten sposób sprawi, że koszt jej pozyskania będzie znacznie niższy niż obecnie.

energia dla domu

Elementy składowe elektrowni słonecznej w dachach

Urządzenie do konwersji promieni słonecznych na energię elektryczną jest dość proste. W jego skład wchodzą:

  • Fotomoduły;
  • Bateria, która jest niezbędna do gromadzenia energii elektrycznej;
  • Kontroler ładowania – jest odpowiedzialny za zarządzanie systemem;
  • Inwerter – wymagany dla standardowego obciążenia.
  • Oprócz tych części potrzebne będą również elementy złączne, aby zapewnić bezpieczny montaż systemu.

Niektórzy właściciele dachów decydują się na samodzielny montaż paneli słonecznych, aby pozyskać energię dla domu – koszt w tym przypadku jest nieco niższy niż w przypadku montażu przez profesjonalistów. Istnieją jednak zarówno zalety, jak i wady samodzielnego wykonania instalacji. Należą do nich czasochłonność, ryzyko zakupu nieodpowiedniego sprzętu oraz brak gwarancji.

Możesz również polubić…