Elektrownie wiatrowe i ich udział w Polskim rynku energetycznym

Nie da się ukryć, że obecnie coraz częściej wskazuje się na konieczność korzystania z odnawialnych źródeł energii. Zgodnie z przewidywaniami większości specjalistów, to właśnie OZE mają być przyszłością tynku energetycznego nie tylko w Polsce, ale także i w całej Europie. Jednocześnie warto zauważyć, że producenci prądu, którzy biorą udział w strukturze rynku energetycznego są dość mocno zróżnicowani. Jednym z nich z pewnością są elektrownie wiatrowe, które pozwalają na ekologiczną i bezpieczną dla środowiska produkcję prądu. Jaki jest więc ich udział w polskim rynku energetycznym?

Które elektrownie mają największy udział w polskim rynku energetycznym?

Polski rynek energetyczny, mimo że można powiedzieć i jednoznacznie wskazać na to, że jest on zróżnicowany, to jednak można także wskazać, które elektrownie są wyraźnie dominujące. Otóż możemy stwierdzić, że niestety, z ogromną niekorzyścią dla środowiska, na polskim rynku energetycznym dominują tradycyjne elektrownie, które mają swój największy udział w produkcji energii. Tuż za nimi jednak uplasowały się farmy fotowoltaiczne, czyli panele słoneczne, które pozwalają na produkowanie energii z OZE, którym jest słońce. Pozostałe elektrownie wiatrowe czy wodne znajdują się jednak daleko w tyle, co z pewnością nie jest najlepszą wróżbą na przyszłość. Elektrownie wiatrowe szerzej opisane są w artykule na stronie E.ON.

Elektrownie wiatrowe

Elektrownie wiatrowe i ich udział w polskim rynku energetycznym

Elektrownie wiatrowe w krajach takich jak Holandia, Niemy czy nawet Szwecja, stawiają właśnie na elektrownie wiatrowe. To właśnie one mają być swoistą przyszłością polskiej energetyki. Niemniej jednak w naszym kraju zdecydowanie mają one najmniejszy udział w całym rynku energetycznym. Z pewnością nie napawa to zbyt wielkim optymizmem, jednocześnie nie możemy spoglądać zbyt pesymistycznie w przyszłość. Elektrownie wiatrowe w Polsce mają praktycznie idealne warunku do rozwoju i produkcji prądu, wiec śmiało inwestorzy decydują się na budowanie kolejnych farm wiatrowych.

Możesz również polubić…