Czy taryfa C12a jest rzeczywiście opłacalna dla firmy?

Przedsiębiorcy liczący na obniżenie rachunków za prąd, powinni zainteresować się taryfami energii. Okazuje się, że nie zawsze taryfa została właściwie dostosowana do potrzeb firm, przez co nie mają oni co liczyć na odnotowanie jakichkolwiek oszczędności. Zmienić zarówno taryfę, jak i dostawcę prądu może każdy i to całkowicie za darmo. Warto więc skorzystać z takiej możliwości zaoszczędzenia dodatkowych pieniędzy, które to z kolei można przeznaczyć na rozwój firmy.

Czy taryfa C12a jest rzeczywiście opłacalna dla firmy?
Jako, że w taryfie C12a obowiązują dwie strefy czasowe, możliwe jest obniżenie rachunków za prąd pod warunkiem, że zaplanuje się wykonywanie czynności wykorzystujących energię elektryczną na godziny pozaszczytowe. W przeciwnym razie taryfa ta się nie sprawdzi i korzystniejszą opcją będzie jednak pozostanie przy taryfie C11, czyli taryfie jednostrefowej dla firm, gdzie obowiązuje stała stawka za kilowatogodzinę przez całą dobę. Wobec tego taryfa C12a będzie korzystna dla przedsiębiorstw, które działają przede wszystkim w godzinach wczesnego rana i późnego wieczora oraz w godzinach nocnych – od 21:00 do 8.00 oraz od 11.00 do 17.00.

Na opłacalność taryfy dwustrefowej można liczyć, jeśli co najmniej 30% zużycia energii elektrycznej przypada na godziny pozaszczytowe, a więc te objęte niższą stawką za kilowatogodzinę.

Jak dobrać dla siebie najkorzystniejszą taryfę?
Obecnie można liczyć na szeroki wachlarz wyboru, jeśli chodzi o dostępnych na rynku dostawców prądu. W związku z tym nie jest wcale tak łatwo znaleźć dla siebie właściwą ofertę. W celu ułatwienia sobie tego zadania, warto skorzystać z dostępnych w Sieci porównywarek sprzedawców energii elektrycznej. Bardzo ważną kwestia podczas wyboru dostawcy prądu jest to, aby zwrócić uwagę na właściwą ceną za samo zużycie energii elektrycznej oraz na pozostałe opłaty przez niego pobierane, czyli np. tak zwane opłaty handlowe. Zmiana dostawcy prądu jest opcją dostępną dla każdego i nie wiążą się z nią żadne dodatkowe koszty.

Możesz również polubić…