Jak wykorzystać tynk ozdobny?

Wielu z nas narzeka na własne mieszkania, że są niemodne, źle urządzone albo po prostu nudne. Trzeba jednak zastanowić się na jedną rzeczą, kto je aranżował? Niestety w większości przypadków — my sami. I to jest pierwszy zgrzyt, mało kto z nas umie urządzać mieszkanie i to właśnie dlatego podobają się nam one przez rok, góra dwa.

Jeśli i tak jest w Waszym przypadku, to można temu zaradzić. Nie trzeba od razu wyrzucać wszystkiego do kosza. W większości wypadków wystarczy odrobinę odświeżyć pomieszczenia. Idealnie do tego celu nada się tynk ozdobny, który występuje w tysiącach wariantów. Dodanie delikatnych brązów czy mocnych zieleni do salonu, sprawi, że będą one wyglądać jak nowe. Można też pobawić się fakturami oraz ich ogólnym rozmieszczeniem.

Mogą to być proste pasy bądź inne wzory. Grunt to z nimi nie przesadzać, ponieważ uzyskamy efekt odwrotny od oczekiwanego. Ciekawym rozwiązaniem jest też umieszczenie tego tynku w okolicy okiennych wnęk czy blisko futryn. Tak stworzone ramy sprawią, że pomieszczenie wyda się głębsze.

Reasumując, przy pomocy tynków ozdobnych, można uzyskać wiele ciekawych efektów. Mnogość kolorów oraz faktur sprawia, że tak naprawdę nie ogranicza nas nic oprócz naszej wyobraźni. Pamiętajmy jednak, aby nie pokrywać całych ścian przy jego pomocy, ponieważ efekt będzie naprawdę mizerny.