Gaz ziemny dla firmy – jak zmienić dotychczasowego dostawcę?

O tym, że można zmienić dotychczasowego sprzedawcę prądu, wie większość osób. Nie każdy jednak wie, że dostawcę gazu także można zmienić i to całkowicie za darmo. Z całą pewnością warto skorzystać z takiej możliwości, gdyż dzięki temu możliwe jest zaoszczędzenie niemałych pieniędzy w skali roku na rachunkach za gaz. Rynek gazu ziemnego stał się zatem otwarty i jednocześnie jest coraz bardziej konkurencyjny. Pojawia się coraz więcej mniejszych i większych dostawców gazu, którzy dwoją się i troją w celu pozyskania nowego klienta. Warto to wykorzystać, gdyż można liczyć na uzyskanie propozycji atrakcyjnej oferty. Jak zatem wygląda w praktyce zmiana sprzedawcy gazu?

Gaz ziemny dla firmy – jak zmienić dotychczasowego dostawcę?

Odkąd doszło do uwolnienia rynku gazu ziemnego, klienci zyskali możliwość zmienienia swojego dotychczasowego dostawcy gazu i skorzystania z usług dowolnie wybranego sprzedawcy, który będzie w stanie zaproponować bardziej atrakcyjne warunki umowy. Należy wziąć pod uwagę to, że niektórzy sprzedawcy oferują gaz ziemny także dużym firmom, a nie wyłącznie prywatnym odbiorcom gospodarstw domowych. Pierwszym krokiem do zmiany dotychczasowego dostawcy gazu jest oczywiście znalezienie korzystniejszej oferty u nowego sprzedawcy. Następnie należy zawrzeć z nim umowę. Potem konieczne jest rozwiązanie umowy ze swoim dotychczasowym sprzedawcą. W przypadku umowy kompleksowej należy również zawrzeć umowę o świadczenie usług dystrybucji paliwa gazowego z dystrybutorem. Bardzo ważną kwestią jest to, że możliwość rozwiązania umowy ma miejsce pod warunkiem upływu okresu wypowiedzenia starej umowy.

O czym jeszcze należy pamiętać?

Po zawarciu umowy z nowym dostawcą gazu należy zgłosić ów fakt Polskiej Spółce Gazowniczej. Najlepiej jest powierzyć to zadanie w swoim imieniu nowemu sprzedawcy. Podczas zmiany dostawcy gazu nie trzeba martwić się tym, że dojdzie do zakłóceń ciągłości dostaw paliwa gazowego. Jeśli chodzi o to, jak długo trwa proces zmiany dostawcy gazu, to jest to uzależnione od okresu wypowiedzenia u poprzedniego sprzedawcy. Najczęściej jednak cała procedura trwa nie dłużej niż miesiąc. Bardzo ważne jest to, aby podczas zawierania umowy z nowym sprzedawcą i wypowiadania starej zapoznać się z terminami dotyczącymi wejścia w życie nowej umowy i rozwiązania tej dotychczasowej. Chodzi tutaj o uniknięcie sytuacji typu zdublowanie się umów.

Możesz również polubić…